Agata Kłódkowska

Agata Klodkowska fizjoterapeuta

Numer prawa wykonywania zawodu (PWZFz): 19625

Fizjoterapeuta od 2011 roku, absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. W trakcie pracy zawodowej cyklicznie podwyższa kwalifikacje uczestnicząc w kursach i konferencjach z polskimi i zagranicznymi instruktorami.

Doświadczenie

Jako licencjat, a później magister fizjoterapii przez 6 lat świadczyła usługi z zakresu kinezyterapii w przychodni publicznej KMW Centrum Zdrowia, z pacjentami po operacjach ortopedycznych w warunkach domowych oraz stawiała pierwsze kroki przyjmując pacjentów ortopedycznych w prywatnym gabinecie. W tym czasie zafascynowana intensywnie szkoliła się w metodzie PNF ( Proprioreceptywne torowanie nerwowo- mięśniowe) w szybkim tempie pokonując kolejne stopnie zaawansowania w metodzie. Jednocześnie rozwijała umiejętności   drenażu limfatycznego, pracując z pacjentami po zabiegach chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej  prywatnej kliniki Aesthetic Med w Szczecinie. Od 2014 roku rozwija się w kierunku medycyny manualnej Szkoły Niemieckiej.

Metody pracy

Wierzy w szczerą i ścisłą współpracę terapeuty z pacjentem i podejście kompleksowe, poprzedzone dokładną diagnostyką funkcjonalną.  Wykorzystuje podyktowane doświadczeniem techniki masażu, terapię manualną oraz indywidualny trening, będący połączeniem poznanych metod. W pracy z pacjentami z obrzękami limfatycznymi stosuje indywidualnie dopasowany drenaż limfatyczny oraz Kinesiotaping. Dodatkowo doradza w kwestii wkładek ortopedycznych oraz kompresji. Preferuje długotrwałą współpracę, przynoszącą w rezultacie trwałe efekty.

Zainteresowania 

Jest wielbicielką socjalnych tańców latynoskich, głównie bachaty i kizomby. W wolnych chwilach udziela się jako wolontariuszka w schroniskach dla zwierząt i nieustannie prowadzi zbiórki na rzecz potrzebujących zwierząt w gabinecie. Prywatnie posiadaczka adoptowanego psa i konia. Entuzjastka aktywnego spędzania wolnego czasu na powietrzu oraz dobrych książek i filmów w zaciszu domowym.

Zobacz także: fizjoterapeuta Szczecin