Marcin Pietrzak

marcin-pietrzak-fizjoterapeuta

Numer prawa wykonywania zawodu (PWZFz): 17834

Fizjoterapeuta od 2007 roku, ukończył wszystkie stopnie edukacji fizjoterapeutycznej, zaczynając od technika fizjoterapii na Policealnej Szkole Medycznej w Szczecinie. W trakcie pracy zawodowej cyklicznie podwyższał kwalifikacje uczestnicząc w kursach oraz kończąc studia I-go stopnia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu oraz II-go stopnia na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie uczęszcza na studia podyplomowe na Akademii Osteopatii w Krakowie, dążąc do uzyskania tytułu DO (Dyplomowanego Osteopaty). W 2018 roku został wybrany na członka zarządu prestiżowego Polskiego Towarzystwa Medycyny Manualnej, w którym pełni funkcję sekretarza. W 2022 roku uzyskał absolutorium zgromadzenia członków na kolejną kadencję.

Doświadczenie

Jako technik fizjoterapii początkowo świadczył usługi rehabilitacji w warunkach domowych, głównie z pacjentami po udarach i ciężkich urazach narządu ruchu. Uczestnicząc w kursie Zaawansowanych Terapii w Urazach Sportowych otrzymał zaproszenie do odbycia stażu w londyńskiej Physioactive Sport and Spinal Clinics gdzie spędził dwa miesiące pracując z pierwszoligowymi rugbystami oraz zawodnikami sportów amatorskich. Po zakończonym stażu spędził pół roku jako masażysta w 4 gwiazdkowym hotelu w Great Malvern. W trakcie studiów licencjackich podjął współpracę z Akademią Tenisową PROMASTERS w Szczecinie, prowadząc pomoc medyczną i fizjoterapeutyczną dla najmłodszych tenisistów startujących w zawodach kwalifikacyjnych oraz mistrzostw polski do lat 12, 14 i 16. Jednocześnie odbywał roczny staż na oddziale ortopedii w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie, a następnie w prywatnym gabinecie rehabilitacji. 2011 roku kontynuując współpracę z akademią tenisową rozpoczął własną praktykę fizjoterapeutyczną otwierając mały gabinet na Lodogryfie przy kortach tenisowych. W trakcie studiów magisterskich rozwijając prywatną praktykę pracował przez ponad 2 lata w przychodni NFZ na 3 maja KMW Centrum Zdrowia, jako fizjoterapeuta.

Metody pracy

Preferuje stosowanie małoinwazyjnych metod terapii manualnej. Wykorzystuje wypracowane przez lata własne techniki masażu, łagodną chiropraktykę wg metod dra Ackermanna oraz zintegrowane techniki osteopatyczne FOI. Swoją pracę najczęściej dopełnia stosując plastrowanie dynamiczne Kinesiotaping. Dobiera i szkoli się w metodach, które wymagają więcej pracy ale są łagodniejsze i przyjemniejsze dla pacjenta. Stosując spokojny rodzaj terapii oraz dokładną diagnostykę palpacyjną ma pewność, że nie zaszkodzi pacjentowi.

Zainteresowania

Jest wielbicielem socjalnych tańców latynoskich, w wolnym czasie jeździ na festiwale salsowe i bachatowe po całej Polsce. Jako relaks preferuje prawidłowo zachowaną kulturę saunowania w termach i parkach wodnych. Łącząc saunę jako element zawodowy oraz hobby, uczy się na Saunamistrza. W swoim życiu spędził wiele czasu trenując Capoeirę oraz tenis ziemny, co skutkowało pierwszymi kwalifikacjami zawodowymi jako Sędzia Tenisa Ziemnego w PZT.

Zobacz także: fizjoterapeuta Szczecin