Osteopata Szczecin

GOT (General Osteopathic Treatment) jest uogólnionym zabiegiem osteopatycznym skierowanym na równowagę stawową. Wykonując ten zabieg fizjoterapeuta czy osteopata jest w stanie jednocześnie dokonać diagnostyki stawu i jego terapii. Terapia powoduje usunięcie wielu drobnych problemów narządu ruchu, rozluźnienie więzadeł, prawidłowe ustawienie stawów międzykostnych oraz poprawy krążenia w tkankach. Dzięki takiemu procesowi organizm ma ułatwione zadanie w samoleczeniu poważniejszych dolegliwości. 

Zabieg GOT w naszym gabinecie

GOT jest jednym z podstawowych zabiegów leczniczych w osteopatii, my na chwilę obecną proponujemy tą formę terapii jako idealne rozwiązanie PROFILAKTYCZNE. Wykonywane raz na miesiąc lub dwa zwiększa wydolność organizmu i pozwala mu zachować równowagę wielu układów, nie tylko narządu ruchu. Średni czas zabiegu powinien wynieść około 45 minut, jednak jeżeli terapeuta podczas terapii wyczuje problem wielokrotnie to na każdy taki problem musi poświęcić trochę więcej czasu i zabieg może się wydłużyć do 60 minut.

Zabieg jest wykonywany w pozycjach leżenia na plecach, bokach i brzuchu. Prosimy uwzględnić, że zabieg jest wykonywany w bieliźnie i polega na wykonywaniu ruchów biernych nogami i rękami. Zalecana jest bielizna przylegająca do ciała jak bokserki i biustonosz sportowy.

Jak wygląda zabieg GOT

Jest to zabieg schematyczny, terapeuta porusza się zgodnie z przyjętymi zasadami. Terapię zaczyna się od stawów stóp, każde połączenie międzykostne jest poddane mobilizacji, w tym każdy paliczek palców oraz wszystkie kości stępu i stawu skokowego. Mobilizacje wykonywane są najczęściej jednostajnymi ruchami okrężnymi lub odciągania powierzchni stawowych (może się zdarzyć, że w niektórych stawach pojawi się charakterystyczny KLIK). Od stopy terapeuta podąża przez kolano biodro i kość krzyżową, następnie techniką pompowania kątów żylnych poprawia ukrwienie organizmu. Dużą wagę przykłada się do mobilizacji połączeń międzyżebrowych. Terapeuta mobilizuje praktycznie każde żebro od strony klatki piersiowej, boku oraz pleców. Wykonuje się to stabilizując żebro i odciągając rękę w odpowiednim kierunku. Następnie jest ręką oraz szyja. Terapię wykonuje się oczywiście po obu stronach. Jest to wykonanie części w leżeniu na plecach. Terapia w leżeniu na boku i na brzuch niech pozostanie niespodzianką na pierwszą wizytę.