Stymulacja dna miednicy na nietrzymanie moczu

HIFEM+ na nietrzymanie moczu

Jest to dość innowacyjna metoda terapii, stosunkowo młoda, ale wystarczająco przebadana klinicznie, żeby móc bezpiecznie ją Państwu polecać.

Stymulacja mięśni to nie wszystko!

Głównym celem zakupu tego sprzętu przez nasz gabinet, wbrew pozorom nie jest kształtowanie sylwetki. Wyjątkowe możliwości megnetostymulacji mogą być wykorzystane w nieinwazyjnym leczeniu nietrzymania moczu. Wystarczy posiedzieć w ubraniu na specjalnej elektrodzie w kształcie poduszki! Podobnie jak stymulacja elektryczna, wykorzystująca elektrody dopochwowe, zabieg powoduje ćwiczenie mięśni dna miednicy, tzw. mięśni kegla. Działanie to powoduje lepszą pracę zwieraczy, zwłaszcza przy problemie z wysiłkowym nietrzymaniem moczu

Na czym polega ta metoda stymulacji mięśni?

Wyjątkowo nie wykorzystuje impulsu elektrycznego jak to najczęściej bywa w zabiegach lub treningach EMS. Wykorzystuje bardzo mocne pole elektromagnetyczne o mocy nawet 3 tesli. Dzięki temu pole przenika w głąb ciała do 10cm, przez ubranie, skórę i kości, wywołując drgania bezpośrednio w tkance mięśniowej. Warto zaznaczyć, że wykorzystując stymulację elektryczną EMS, wprowadzamy prąd głównie na powierzchownych warstwach mięśni, stymulując nerwy które powodują ich skurcze.